Życie może być twoją najpiękniejszą kreacją, pod warunkiem, że jest w tobie zgoda i gotowość na odpuszczenie temu, co tobie nie służy i nie jest dla ciebie dobre i zdrowe. Usiądź lub połóż się w dogodnej dla siebie pozycji i chwilę pooddychaj – rób to tak długo, aż poczujesz odprężenie, spokój i gotowość do swojej wewnętrznej podróży. Miej proszę przy sobie kartkę i długopis, gdyż będziesz na bieżąco notował/a swoje myśli, odczucia i refleksje jakie przyjdą w związku z tym doświadczeniem. To co, zaczynamy?

Powiedz teraz – Podczas tej podróży wewnątrz siebie ja i osoby, których to dotyczy jesteśmy bezpieczni i chronieni na wszystkich poziomach naszej egzystencji. Cokolwiek się wydarza dzieje się z pożytkiem dla mnie i dla mojego rozwoju, głębszego zrozumienia życia i jego wszystkich procesów. Z pełną ufnością i zaufaniem wyruszam w tę podróż, bo wiem, że noszę w sobie gotowość i akceptację tego procesu. Jestem nieustannie połączona/połączony ze Źródłem, a to Źródło nie ma ograniczeń – jest dla wszystkich tak samo obfite. Mogę, chcę, zasługuję na to, aby z niego czerpać w pełni, kiedy tylko poczuję w sobie na to zgodę i gotowość. Poprzez swoje Serce kreuję swoje najlepsze dziś, w tu i teraz. Jestem Miłością, otrzymuję Miłość, daję Miłość.

Zweryfikuj teraz swoją przestrzeń – kim się otaczam? Czy ludzie wokół mnie są dla mnie dobrzy, czy odnoszą się do mnie z szacunkiem i miłością? Czy osoby obok mnie doceniają mnie, akceptują mnie, wspierają, inspirują i motywują do pozytywnych zmian? Czy znajdują się w moim życiu osoby, które mnie rozwijają, uczą mnie jak być najlepszą możliwą wersją siebie? Czy nauczyłam/em się wyznaczać moje bezpieczne granice? A jeśli tak, to czy osoby w moim otoczeniu szanują je i uwzględniają moje zdanie? Czy mam blisko siebie osoby, którym mogę w pełni zaufać, na których mogę liczyć, gdy jest mi źle i cierpię? Czy pomiędzy mną, a osobami mi bliskimi jest równowaga w dawaniu i braniu? Czy czuję się szczęśliwa/y w obecności tych ludzi? Czy dzięki tym osobom wzrastam, podnoszę swoje wibracje?

A teraz zrób to samo wobec siebie. Czy wobec ludzi, którymi się otaczam jestem dobra/y, czy odnoszę się do nich z szacunkiem i miłością? Czy doceniam, akceptuję, wspieram, inspiruję i motywuję do pozytywnych zmian osoby obok mnie? Czy staram się rozwijać, uczyć innych jak być najlepszą możliwą wersją siebie? Czy nauczyłam/em się szanować czyjeś bezpieczne granice? A jeśli tak, to czy uwzględniam zdanie innych? Czy osoby blisko mnie mogą mi w pełni zaufać, czy mogą na mnie liczyć, gdy jest im źle i cierpią? Czy pomiędzy mną, a osobami mi bliskimi jest równowaga w dawaniu i braniu? Czy czują się szczęśliwa/y w mojej obecności? Czy dzięki mnie te osoby wzrastają, podnoszą swoje wibracje?

Zapisz sobie na kartce wszystko to, co jeszcze wymaga subtelnej zmiany i zastanów się teraz proszę, co możesz zrobić, aby to urzeczywistnić. Jak możesz pełniej wyrażać siebie? Jak możesz lepiej komunikować swoje zdanie, swoje potrzeby? Jak możesz lepiej zaspokajać potrzeby innych? Co możesz odrzucić, a co przyjąć, aby wam było lepiej? W jaki sposób możesz dokonać weryfikacji tego wszystkiego? Jak możesz odczytać subtelne znaki w twojej przestrzeni? Jakie symbole cię otaczają na co dzień – jakie kolory, jakiej muzyki słuchasz, jakie książki czytasz, jakie filmy oglądasz itd. Co sprawia ci na ogół radość? Co cię odpręża? Co cię uspokaja? Co powoduje, że czujesz radość i spełnienie?

Teraz zastanów się jakie masz oczekiwania wobec swoje życia? Jakie przekonania w sobie nosisz? Jakie wzorce i schematy powielasz i widzisz, że nie do końca się sprawdzają? Przemyśl jakie są twoje największe potrzeby? Jakie masz marzenia i cele do zrealizowania? Teraz obok tych odpowiedzi dopisz co według ciebie (albo kto) uniemożliwia ci ich zrealizowanie. Pisz szczerze, to co czujesz. Następnie pooddychaj chwilę i napisz swoje emocje jakie pojawiają się w ciele, oraz (jeśli to odczuwasz) gdzie w twoim ciele czujesz napięcia, ból, łaskotanie, ciepło/zimno, ucisk i inne „dziwne” odczucia związane z tymi emocjami i sytuacjami. Pisz zawsze szczerze, to co czujesz – nie to co myślisz. Jeśli pojawiają się natrętne myśli i zaczynasz czuć dyskomfort to proszę uspokój się, weź głęboki wdech i wydech, policz do pięciu i spróbuj jeszcze raz – aż do skutku, aż poczujesz, że masz kontakt ze swoim Sercem, wewnętrznym głosem, intuicją – nie Umysłem wypełnionym iluzjami, strachem i starymi (często nawet nie twoimi) wzorcami i schematami myślowymi.

Napisz teraz za co czujesz wdzięczność. Komu i za co pragniesz podziękować. Za co pragniesz podziękować sobie? Co ważnego pragniesz usłyszeć, co powinnaś/powinieneś według ciebie powiedzieć komuś, a może sobie? Co pragniesz zrobić dla siebie w najbliższym czasie, lub dla kogoś konkretnego? Jak pragniesz się czuć? Jakie emocje chcesz do siebie przywołać – i otul się nimi. Wizualizuj jak ogarnia cię upragniona emocja – czujesz ją w sobie i wokół ciebie. Tam, gdzie był dyskomfort, napięcia i niepokój pojawia się spokój i opanowanie. Tam, gdzie bolało czujesz miłość i akceptację tego procesu uzdrawiania. Tam, gdzie czujesz ciepło/zimno czujesz ulgę i cały ciężar i bagaż trudnych doświadczeń stopniowo opada. Tam, gdzie łaskotało pojawia się energia pozytywnych wibracji, radości, szczęścia i spełnienia. Tam, gdzie są blokady czujesz jak puszcza to wszystko, co nie pozwala ci iść w życiu do przodu. Wdychasz miłość, wydychasz strach. Czujesz jak w tobie i wokół ciebie nastaje cisza, nie ma nic, jest spokój, jest pustka – nie ma nic, zero emocji, całkowita wolność bycia w tu i teraz.

Zanotuj na swojej kartce co takiego pragniesz zmanifestować w swoim życiu – nie z poziomu ego, a z poziomu Istoty. Czego potrzebujesz do większego rozwoju? Czego potrzebujesz do poczucia akceptacji siebie i swojego ciała? Czego potrzebujesz do wybaczenia sobie lub komuś? Czego potrzebujesz do znalezienia odpowiedzi na zadane przez siebie ważne pytanie? Czego potrzebujesz, aby w twoim życiu zaistniał spokój, równowaga, harmonia, radość, spełnienie, szczęście, zdrowie? Czego potrzebujesz, aby zrealizować swoje pasje, marzenia, potrzeby?

A teraz usiądź i powiedz sobie – wszystko czego potrzebuję jest już we mnie, zawsze tam było i zawsze będzie. Jestem nieustannie połączona/połączony ze Źródłem, a to Źródło nie ma ograniczeń – jest dla wszystkich tak samo obfite. Mogę, chcę, zasługuję na to, aby z niego czerpać w pełni, kiedy tylko poczuję w sobie na to zgodę i gotowość. Poprzez swoje Serce kreuję swoje najlepsze dziś, w tu i teraz. Jestem Miłością, otrzymuję Miłość, daję Miłość.

Medytację powtarzaj jak często chcesz i koniecznie daj znać jak ci idzie na naszej grupie na facebooku: Życie w zachwycie 😍 Lub opisz swoje doświadczenia w komentarzu poniżej.

Zostawiam Wam nagranie, które pomoże wam w wejściu w siebie:

https://www.youtube.com/watch?v=D2KRO0qRDhU

Z Miłością, Monika.

*Medytacja jest moją własnością intelektualną i bardzo proszę nie kopiować jej bez mojej wiedzy i zgody. Jeśli chcesz ją zamieścić na swojej stronie/blogu/fanpage bardzo proszę podaj źródło. Dziękuję. 💗🙏

Pin It on Pinterest

Shares
Share This