Jeśli ktoś cię obraził, bądź mu wdzięczny za to, że dał ci okazję do głębokiej rany. Otworzył w tobie ranę. Rana może być spowodowana wieloma zniewagami, które cierpiałeś przez całe życie; może nie jest przyczyną wszystkich cierpień, ale zainicjował proces.

Po prostu zamknij swój pokój, usiądź w ciszy, bez gniewu na osobę, ale z całkowitą świadomością uczucia, które się w tobie rodzi – zranienia, że ​​zostałeś odrzucony, że zostałeś obrażony. I wtedy będziesz zaskoczony, że nie tylko jest tam ten mężczyzna: wszyscy mężczyźni, wszystkie kobiety i wszyscy ludzie, którzy cię obrazili, zaczną poruszać się w twojej pamięci. Zaczniesz nie tylko o nich pamiętać, zaczniesz je ponownie przeżywać. Będziesz w rodzaju pierwotnego.

Poczuj ból, poczuj ból, nie unikaj go. Dlatego w wielu terapiach mówi się pacjentowi, aby nie przyjmował żadnych leków przed rozpoczęciem terapii, z tego prostego powodu, że leki są sposobem na ucieczkę od wewnętrznej nędzy. Nie pozwalają ci zobaczyć twoich ran, represjonują je. Nie pozwalają ci wejść w swoje cierpienie i dopóki nie wejdziesz w swoje cierpienie, nie możesz zostać zwolniony z więzienia.

– Osho

Pin It on Pinterest

Shares
Share This