Dzika kobieta nie jest mitem, dzika kobieta istnieje. Widziałem ją spacerującą pomiędzy kwiatami, patrzącą niewidzącymi oczyma w noce pełni księżyca, tańczącą w rytm bębnów pośrodku rzeki. Dzika kobieta istnieje, śpi wewnątrz każdej kobiety i czeka na przebudzenie.
Dzika kobieta emanuje świeżością wolności. I ofiaruje także dreszcze: ma się wrażenie, że widziało się czającego się wilka. Zapragniesz zobaczyć ją ponownie. Nie można jej oswoić, ona unika zasad. I kiedy myślisz, że ją schwytałeś, wymknie się jak woda przez palce. Kiedy myślisz, że ją poznałeś, po raz kolejny cię zaskoczy … Ma wolną duszę i poddaje się tylko wtedy, gdy tego chce.
Ona wybiera swojego partnera wśród tych, którzy kultywują wolność. A jak go rozpoznaje? Podobnie jak wszystkie wilki, po zapachu…
…Ta, Która Wie jest w nas. Tkwi w najgłębszych pokładach kobiecej psychiki, odwiecznej, zawsze żywej Jaźni. Jej domem jest ów punkt w czasie, gdzie spotykają się duchy kobiet i duchy wilków – miejsce, gdzie splatają się umysł i instynkty; gdzie głęboko ukryte wewnętrzne życie kobiety daje podstawę jej ziemskiej, codziennej egzystencji. Jest to punkt, w którym ja i ty darzą się pocałunkiem, miejsce, gdzie w sensie duchowym, kobiety biegną z wilkami.
– Clarissa Pinkola Estes

Pin It on Pinterest

Shares
Share This